معرفی جامع پارچه ابر و بادی

پارچه ابروبادی

پارچه چیست؟

لایه‌ای شبکه‌ای انعطاف پذیر از نخ‌ها و الیاف طبیعی یا مصنوعی و یا ترکیبی به هم تنیده تشکیل شده‌اند. برحسب مواد تشکیل دهنده و نوع قرارگیری در کنار هم، با توجه به ضخامت الیاف و ظرافت بافت، نوع پارچه ها متفاوت هستند. پارچه ها توسط بافندگی، ریسندگی یا فشرده سازی الیاف تولید می شوند. معرفی جامع پارچه ابر و بادی
کشف الیاف کتان رنگ شده در غاری در جمهوری گرجستان متعلق به ۳۴۰۰ سال پیش از میلاد مسیح نشان از قدمت این محصول ساخت بشر در سالیان ماقبل تاریخ دارد. که البته با شناخت تکنیک های ساخت مدرن و تفاوت احساس نیاز تغییرات بسیاری کرده. ولی برای انواع اصلی منسوجات تفاوت بسیار کمی بین روش های باستانی و مدرن وجود دارد.
پارچه‌ها از نظر مواد بکار رفته انواع گوناگون دارند. از جمله ی انواع پارچه می توان پنبه‌ای، پشمی، ابریشمی و غیره را نام برد. که بنا به موارد استفاده طبقه بندی می شوند. پارچه های نخی یا همان پنبه ای، از بافتن الیاف پنبه به یکدیگر درست می شوند. این نوع پارچه حرارت بدن را به آسانی به بیرون منتقل میکند. و در نتیجه خنک است. شست و شو و لکه گیری پارچه های نخی به راحتی انجام می شود. و در مجموع مقاوت و عمر بالایی دارد.

دراین مقاله می خواهیم به انواع پارچه های ابروبادی که امروزه موردتوجه مردم قرار گرفته است بپزدازیم

بیکینی چیست؟؟؟

برای بازدید از بیکینی های رزامیس اینجا کلیک کنید!!!

معرفی وری پری رنگ سال 2022

معرفی جامع پارچه ابر و بادی

طرح ابروبادی یا ماربل به طرح هایی گفته می شود که از ترکیب چند رنگ باهم تنیده می شوند. از رنگ های متضاد یا رنگ های نزدیک بهم استفاده می شود و طرح های جذاب و خاص ابرو بادی را به وجود می آورد که خیلی معروف و پر فروش است.
اما امروزه پارچه هایی با نام ابروبادی به فروش می رسند که اثری از رنگ های متضاد یا هم خانواده در آن وجود ندارد فقط بخاطر بافت خاص آن و وجود سایه روشن به این پارچه ابروبادی می گویند که در بازار موجود است.
این پارچه بسیار خنک و نازک است که میتوان انتخاب خوبی برای مانتو های تابستانه باشد و خیلی راحت میتوان با این پارچه های ابرو بادی استایل های زیبا و خاص مورد نظر خود را انتخاب کرد.

بافت این پارچه نرم است و مناسب فصل گرم سال می باشد . به راحتی خشک می شوند.
این پارچه مدت زمان کمی است که وارد بازار شده است اما با همین وجود طرف داران زیادی را به سمت خود کشانده است.
فصل تابستان و بهار بخاطر گرمی هوایی که هست می طلبد که پارچه های سبک و خنک و نازک مثل پارچه ابروبادی/کرپ حریر/حریر/پارچه نخی/پارچه شانتون بارنگ بندی های شاد استفاده کرد.

رنگ های شاد و روشن در روحیه ما تاثیر می گذارد و شاد و سرحال تر از هر زمان بنظر می آییم

به دلیل تنوع خیلی زیادی که در طرح و رنگ پارچه ها ایجاد شده باعث شده تا طراحان لباس بتونن با استفاده از طرح ها و رنگ های مختلف بهترین طراحی ها رو داشته باشند و از این طریق، جذابیت بیشتری رو هم برای استایل و انواع لباس ها به وجود بیارند

برای بازدید از لباس های دخترانه رزامیس اینجا کلیک کنید!!!

معرفی جامع پارچه ابر و بادی

پارچه های ابرو بادی ریزش و ایست عالی دارند و بخاطر همین طرف دار های زیادی دارد و لباس هایی که با این پارچه دوخته میشوند تن خور عالی دارند.
این پارچه ها آبرفت دارند چون جنس آنها نخ است بنا براین میتوان گفت ضد حساسیت هستند.
این پارچه مناسب برای دوخت مانتو / شومیز و شلوار در فصل تابستان و بهار است. البته این روزها پارچه های مخصوصی هم با نام ابر و بادی در بازار به فروش میرسد که اثری از این رنگ ها درون این پارچه وجود ندارد و فقط به دلیل بافت خاصی که در پارچه وجود دارد، حالت سایه روشن در بافت اصلی پارچه ایجاد شده و با نام پارچه ابروبادی به فروش میرسد.

انواع پارچه ابرو بادی

1- ابرو بادی:

طرحی خاص است و ازترکیب چندتا زنگ متضاد یا هم خانواده و نزدیک بهم تشکیل می شود. پارچه های ابرو باد کمی شبیه به پارچه های ساتن هستند. بخاطر براق بودن ولی به براقی پارچه های ساتن نیستند.

 2-الما:

پارچه های الما. کشی نیستند و چروک نمیشوند . و بخاطر ریزشی که دارند مناسب دوخت برای مانتو و شومیز هستند
پارچه ای خنک وسبک است که مناسب فصل تابستان است.

3-شیمر :

مانند پارچه‌های ابر و بادی دارای ویژگی‌هایی از جمله نازک بودن و خنک بودن است. طرح روی این پارچه‌ها چروک است درنتیجه نیازی به اتوکردن ندارد که میتوان برای مانتو های فرم استفاده کرد. این پارچه ها کمی براق هستند که همین باعث زیبایی آن شده است. دلیل نام‌گذاری این پارچه به نام شیمر نیز به دلیل سطح ناهمواری روی این پارچه است.

از این پارچه بیشتر در فصول بهار و تابستان استفاده می‌شود و در بازار رنگ های مختلفی از آن را می‌توان یافت که هر شخص به سلیقه خود می‌تواند انتخاب کند. این پارچه به دلیل براق بودن محبوبیت زیادی میان اهالی دنیای مد دارد.

پارچه شیمر ‌هیچ‌گونه آبرفتی ندارد و نیازی به نگرانی در این باره در هنگام شست‌وشو وجود ندارد. البته باید توجه داشت که برای شست‌وشوی این پارچه با ماشین لباسشویی باید آن را روی دمای پایین تنظیم کنید و نوع جنس لباس را هم روی گزینه‌ی لباس‌های لطیف تنظیم نمایید.

-شیمر

4-برنوتی :

کار کاملا جدید و زیبایی میباشد که اکثر مزون دار ها از آن برای دوخت مانتو استفاده میکنند

پارچه برنوتی نرم و خنک و تمام نخ است اما ضخامتش کم است برای ماتو های تابستانه عالی است این پارچه کشی است ولی خیلی کم کش می اورد و ابرفت دارد .
برای اینکه پارچه ما دوام بیشتری بیارد با آب دمای ۴۰ درجه بشویید و اتو کشی غیر مستقیم انجام شود تا رد اتو روی پارچه نیفتد.
(این پارچه کمی چروک است و حالت پفکی دارد)

برنوتی

5-اسکودا و کیوی:

پارچه اسکودا و کیوی این دو پارچه از همه نظر خیلی شبی هم هستن و رنگ این پارچه ها ثابت است و به مرور زمان بور نمیشوند.
پارچه ای سبک و نخی است و مناسب برای فصل تابستان است صاف و کمی براق است.تمام فاکتورهای لازم روبرای استفاده درتولیدمانتودارد..
پارچه اسکودا ابرفت و اتو رفت ندارد اما پارچه کیوی برعکس آبرف و اتو رفت دارد اما خیلی کم.
بخاطر ریزش خوبی که دارند لباس های دوخته شده با پارچه اسکودا و کیوی پوشش عالی و راحتی دارد و بدن نما نیستند. معرفی جامع پارچه ابر و بادی

پارچه اسکودا و کیوی

 برای بازدید از لباس های دخترانه رزامیس اینجا کلیک کنید!!!

برای بازدید از بیکینی های رزامیس اینجا کلیک کنید!!!

بیکینی چیست؟؟؟

معرفی وری پری رنگ سال 2022

نوشتن دیدگاه
اسکرول به بالا