اکسسوری چیست؟

m00002

 اکسسوری چیست؟

اکسسوری واژه ای لاتین می باشد که به اصطلاح به لوازم جانبی گفته می شود به طور کلی به هرچه که به چیزی اضافه شود و به آن الحاق گردد گفته می شود. در عرصه مد و فشن این واژه در چند دهه اخیر بسیار کاربردی شده است و بخش جدایی ناپذیر از استایل های شیک و مجلسی و حتی کژوال آقایان و بانوان شیک پوش را تشکیل می دهد. در واقع نقش اصلی اکسسوری ها تکمیل مد در فرآیند طراحی استایل است به این معنا که شما برای جذاب تر شدن استایل خود، پس از پوشیدن لباس، از وسایلی برای زینت دادن به تیپ خود استفاده نمایید تا جذابیت آن را دوچندان کنید. پس، اکسسوری را می توان در دنیای مد، ابزاری مکمل برای استایل اصلی دانست.اکسسوری چیست؟

همان طور که می دانید اکسسوری به لوازمی گفته می‎‌شود که جزو قسمت های اصلی لباس‌ها نیستند به عنوان مثال هر چیزی به جز بلوز و شلوار و پیراهن و دامن و … که اساس استایل شما هستند. اکسسوری‌ها شامل کیف، کفش ، عینک آفتابی ، ساعت ، کلیه جواهرات ، کمربند، شال و روسری و … می باشد . به ظاهر اکسسوری‌ها نقش تزئینی دارند اما اهمیت آنها فراتر از این حرف‌ها به شمار می رود زیرا که اکسسوری‌های خوب توانایی این را دارند که یک استایل ساده را به استایلی عالی و بی نظیر مبدل کنند.

اکسسوری های زنانه

همان طور که مشخص است اکسسوری های زنانه ، طیف بیشتری  از لوازم را نسبت به اکسسوری های مردانه به خود اختصاص می دهد و هرچه اکسسوری بیشتری داشته باشید )که هم از نظر قیمت ارزان تر هستند و هم آنکه می توان آنها را با تمام لباسها ست کرد (استایل شما از یکنواختی نجات می یابد . با اکسسوری های متفاوت شما می تواند با یک لباس چندین استایل متفاوت برای خود ایجاد نمایید و از آن ها لذت ببرید . هرچند خود اکسسوری‌ها مهم هستند اما انتخاب صحیح آن‌ها مهم‌تر است. پس ما به چه اکسسوری‌هایی نیاز داریم؟ ۱3 اکسسوری ضروری و مهم برای خانم‌های خوش تیپ کدامند؟ این ها سوالاتی هستند که در ادامه به آنها جواب خواهیم داد. اکسسوری چیست؟

 

 1عینک آفتابی

عینک آفتابی از نظر اهمیت اکسسوری شماره یک شماست. همانطور که مشخص است عینک آفتابی یک وسیله ضروری هم از جهت کاربردی و هم از جهت استایل می باشد . یک عینک زیبا می‌تواند یک تیپ عادی را به تیپی فوق العاده تبدیل کند. پس هر خانم شیک پوش و با سلیقه ای حتما به آن نیاز دارد. البته این موضوع را  نباید فراموش کرد که هر عینک آفتابی مناسب هر شخصی نیست از این جهت باید در انتخاب عینک آفتابی مناسب که به چهره فرد به اصطلاح بیاید وبا استایل او هماهنگ باشد دقت زیادی کرد.

2گوشواره

گوشواره نقش مهمی در ارتقا یک استایل دارد. سعی کنید فرم گوشواره را متناسب با لباس های خود انتخاب کنید و از افراط دوری کنید.

9514578۳گردنبند

یک گلوبند ساده و یا یک مدال کوچک انتخاب مناسبی است. توجه به این نکته الزامی است اگر گوشواره بزرگ برای استایل خود استفاده کرده اید بهتر است دیگر از گردنبند استفاده نکنید.

۴- انگشتر بزرگ

در کنار انگشترهایی مثل حلقه ازدواج و … که همیشه در دست دارید استفاده از یک انگشتر بزرگ که هماهنگ با لباس های شما باشد می‌تواند استایل شما را ارتقا دهد.

963147

۵مانیکور

شاید نتوان مانیکور را جزو اکسسوری دسته بندی کرد ولی داشتن ناخن‌های مرتب و زیبا تاثیر مشابه یک اکسسوری عالی را روی استایل شما خواهد داشت.

۶ النگو یا دستبند

این وسیله دستان شما را زیباتر نشان می‌دهد و چه چیزی از این بهتر. النگو و دستبند را از فرم‌های ساده‌تر و شیک‌تر انتخاب کنید.

۷کمربند

یک کمربند به اندام شما فرم ساعت شنی می‌دهد پس قطعا به آن نیاز دارید. کمربند  را بسته به اندام خود و شکل و رنگ ظاهری لباستان می‌توانید در فرم‌ها و رنگ‌های مختلف انتخاب کنید و به اصطلاح بایکدیگر ست نمایید.

2145

۸ ساعت مچی

ساعت مچی یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین اکسسوری است. از هر کدام از اکسسوری هم که بگذرید از این یکی نباید منصرف شوید . ساعت مچی همانند عینک آفتابی جزء اکسسوری های بسیار مهم خصوصاً برای آقایان می باشد که به استایل شخص جلوه بسیار شیک و جذابی می دهد . همچنین برای بیشتر افراد مدیریت زمان بسیار حائذ اهمیت می باشد از این رو ، استفاده از ساعت مچی در این امر می تواند کمک بزرگی به افراد انجام دهد.

759

۹کیف بزرگ

کیف بزرگ برای حمل وسایل مختلف شما ضروری است. پس چه بهتر که یک کیف عالی انتخاب کنید تا شما را خوش تیپ‌تر کند. در کیف‌های بزرگ مدل‌های تک رنگ ارجحیت دارند.

۱۰کیف کوچک

همان طور که می دانید در هر موقعیتی، کیف بزرگ نمی‌تواند چاره ساز باشد. گاهی داشتن یک کیف کوچک هم ضروری است مثل میهمانی ، عروسی و…

۱۱کفش تخت

هر خانمی به یک جفت کفش تخت عالی نیاز دارد خصوصا برای پیاده روی و برای رفتن به سرکار. اگر با قدتان مشکل دارید کفش لژدار انتخاب کنید.

685

۱۲کفش پاشنه بلند

شاید گفتنش ضرورتی نداشته باشد که هر خانمی برای موقعیت های مختلف به کفش پاشنه بلند نیاز دارد. پس حتما یک مدل کلاسیک را انتخاب کرده و در کمد کفش هایتان داشته باشید زیرا که قطعاً یک روزی از آن استفاده خواهید کرد.

13- شال و روسری

بانوان زیادی هستند که تنها اکسسوری زنانه آن ها، شال و روسری طرح دار یا ساده آنها می باشد. نحوه بستن شال و روسری، بسیار در زیبایی استایل، نقش مهمی دارد. که خود یک داستان مفصلی دارد. با بستن جذاب آن، می توان ساده ترین و ارزان ترین تیپ و پوشش ها را به گزینه های جذاب و تامل برانگیز تبدیل کرد. که خود شما حتما نمونه های زیادی را از نزدیک تاکنون دیده اید. برای بانوان ایرانی، به خصوص در محیط های عمومی، ترکیب متنوعی از رنگ شال و روسری برای کمد های لباس شیک پوشان توصیه می شود. تا همواره بتوان برای انتخاب های شتاب زده، تنوع رنگ خوبی از شال و روسری در اختیار داشت. اکسسوری چیست؟

نوشتن دیدگاه
اسکرول به بالا